Kayıtlar

Kasım, 2015 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Türk Böbrek Vakfı İçin Hazırladıklarımız ve Listemiz

Resim
Günlerdir hazırlanıyorum arkadaşlar.  Evin her yeri kumaşlar, ipler, boncuklar, giysiler tarafından işgal edilmiş durumda.
Çocukların dağınıklığına kızıyordum ya! artık sesim çıkmıyor ;)

 Öyle çok şey birikti ki. Fotoğrafını çekip, size de göstermeden kaldıramadım hiç birini. Türk Böbrek Vakfı'na yardım için yola çıkmıştık ama yine SERÇEV'e, LÖSEV'e ve yaşlılarımıza bir dolu şey çıktı arada.

 Akşamdan akşama, bizim bilinen hırkalardan iki tane daha ördüm. Şiş ile örmeyi pek sevmem ama bu model çok zevkli ve kolay.  Hem çok da şık duruyor değil mi?Baykuş berelerin açıklamasını Sevgili Nilgün'den aldım.  Hemen bitiveren, evdeki atsan atılmaz, satsan satılmaz ipleri bitiren bir iş.
 Bu şaşkın, meraklı bakışlara bakınca gülesim geliyor :))


 Bu keçe nazarlıkları dinlenme aralarında yaptım.  Öyle göründüklerine bakmayın. Biri kalem, diğeri bir magnet boyutunda.
Bunlar güzel arkadaşlarım Nazan, Dilek ve Nilgün'ün bana geldiklerinde getirdikleri.  Battaniyeler, bebek g…

Kapı Çelenkleri

Resim
Bu çelenkleri geçen gün arkadaşımın yakınlarının bebekleri için yaptım.  Bunları hazırlamak beni çok eğlendiriyor :)) Tüller, incik, boncuk, kurdele... Sevimli işler !


********** Daha önce de yapmıştım;  Kimi dost evlerin kapılarına, kimi mis kokulu bebek odalarına gitti.


Küçük Ev'imin bekçisi Dondurma çubuğundan korkuluk ! Her yaz kapıya dikiliyor, sonra kış uykusuna yatıyor içeride.Sırada Türk Böbrek Vakfı Kermesi için yapacaklarım var. Sizce hangisinden olsun? Siz söyleyin, ben yapayım. Olmaz mı?

Kasım Gezmeleri

Resim
Sabah sabah mis kokulu, köpüklü bir kahveye ne dersiniz? Ben hiç hayır diyemem doğrusu :) Hem insanın böyle küçük keyif kaçamaklarının kime ne zararı var ki? Faydası var bence, faydası. Biz kahvemizi daha önce de size ballandıra ballandıra anlattığım "Pul Müzesi" nde içtik.


Tarihi binası, küçük ve uygun fiyatlı lokantası, sergiledikleri ile Ulus tarafına gittiğinizde harika bir mola noktası bence.
**************

ÇSM de güzel şair Ataol Behramoğlu'nun 50.Sanat Yılı Gecesi vardı. Hep sevdiğimiz seslerden onun şiirlerini, müzik eşliğinde dinlemek çok güzeldi. Böyle zamanlarda insanın ruhu sanki tertemiz bir yağmurla yıkanmış gibi oluyor.
 ************

 10 Kasım için Nilgün geldi İstanbul dan.


Güzel bir sonbahar gününde Ankara'nın bence en güzel yerlerini gezdik birlikte.  Taaa hava kararıp, misafirimin veda vakti gelene kadar.


Şimdilik bu kadar.
Aklıma gelenler olursa, bu paylaşım hızım devam ederse  bir sonraki yazıda etkinlik haberlerinde buluşuruz inşAllah.