Kayıtlar

Haziran, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Tallin Çiçek Festivali ve Kadriorg Sarayı

Resim
Üç aydan fazla süren bir çiçek, bana göre bahçe düzenleme festivali bu. Çünkü toplamda gördüğümüz çiçek sayısı, bizde ortalama bir seradaki kadar etmez. Belki de bu sebepten halk arasında çiçek bir kıymetli, bir kıymetli sormayın. Bir kere öğleden sonra birine ziyarete giden herkesin elinde bir çiçek. Genç, yaşlı, kadın, çocuk...  Evet, evet... Demet falan yok, bir, bilemedin iki sap bir şey!   Hele öyle bizdeki gibi fiyonktu, tüldü, incikti, boncuktu hak getire. Sapına bir saman çöpü. İşte bitti ! Tek bir Margeret'i nezaketle taşıyanı gördü bu gözler :o

Şehir zaten yemyeşil.  İklimden dolayı çoğu ağaçlar en az beş katlı bina yüksekliğinde ve sürekli kuşlar ötüyor. Hele bu mevsimde güneş batmadığı yani tam karanlık olmadığı için garipler hiiç susmuyor. Sesi ötmekten çatallaşan kuş var, inanın :)

Bahçe aksesuarları mı desem? Ne desem?

Bir yağan, bir duran yağmur altında gezdik bahçeleri. Hava genelde kapalıydı. Bu yüzden biraz karanlık çıktı fotoğraflar. 

Bu bahçe paravanlarını ço…

Tallinn Günleri

Resim
Ben bir süredir bu masal şehrindeyim dostlar. Büyük oğlum burada yaşadığı için, biraz hasret giderme,biraz da gezi olsun istedik. Gerçi bana her yer güzel eğer sevdiklerim yanımdaysa. ama burası gerçekten çok güzel.

Esyonya’nın başkenti Tallinn’in Orta Çağı yaşatan ünlü tarihi merkezi Toompea Tepesi arnavut kaldırımlı sokaklar ve tarihi evlerle dolu. Tarihi Kent UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor ve surlarının çevresinde çok güzel parklar var.  İlk gün Alp bizi buraya getirdi.  Seyir terasından aşağıda görülen Old Town. Yani Eski Kent.

Sokaklar arnavut kaldırımı.
Şehirle ilgi harika fotoğraflar sizlerin elinizin altındaki tuşlarda.  Bilgiler de öyle, merak eden bakar görür. Ben sevdiğim yerlerinden, bana göre güzel olandan bahsetmek istiyorum izninizle. Hem dönünce arkadaşlarıma tek tek anlatamam ki. Burası biraz da bunun için değil mi zaten.  Sizi sıkabilirim, amaaan bana ne ! dedirtebilirim. Olsun, siteminiz şimdiden kabulüm.  Çünkü sırada bir dolu şey var. Mesala başka ülkele…