Kayıtlar

Aralık, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

2017' ye Bir Gün Kala Demetevler Huzurevi

Resim
Yeni bir yılın kapımıza dayandığı bu günlerde Ankara sevdi Karlar Ülkesi olmayı.

 Uzun zamandır gidemediğim huzurevine  yine randevu alarak, yine özel bir eğlenceye denk getirerek gittim. Bir gün önce sakinlerinden biri vefat edince, planlanan kutlama iptal edildi.

Tabii kolay değil, bunca insanın aile sıcaklığı arayışı ile sarıldıklarından birini kaybetmesi. Hüzün öyle yoğundu ki, bana anlatmış olmasalar da farklılığı hissedebiliyordum.

Herkes kendi dünyasına çekilmiş, üzgün ve yorgun...Beni yine Yurdagül Hanım ve Müdür Bey karşıladı. Hatırlanmaktan mutlu. Öğleden sonrayı ziyaretçilere ayırmışlar. Yine pırıl pırıl gençler elleri kolları dopdolu geldiler. 


Boccia turnuvasına hazırlanan huzurevi takımı ile antreman yaptılar.  Böylece ortama bir parça da olsa enerji ve neşe geldi.

Bu tatlı hanım artık arkadaşım olan Yurdagül. Tam dört yıl olmuş tanışalı, arada sırada görüşeli. Huzurevi sakinleri ile fotoğraf çekimi ve yayımı yasak olduğundan, çektiğim karelerde huzurevi sakinlerinin t…

Bitmedi, Bitmiyor :)

Resim
Alışık değiliz değil mi böyle 20 kişilik hazırlıklara. Şimdiden söyleyeyim, bu defa emrivaki yaptım.  Nasıl karşılanacağımı da bilmediğimden, ne olur ne olmaz paketlerle geri dönmek de var. diyerek başlangıç dozu ayarladım :)

Bunlar Hacettepe Onkoloji Hastanesi Çocuk Polikliniğine gitmek üzere hazırlandılar arkadaşlar. Yani 20 kişilik öncü kuvvet. Birkaç gün önce arayıp, bölüm sekreteri ile konuşmuştum. Bana bir sürü prosedürden söz etmişti. Kim dinler! Ben ve hediyelerimiz en şirin halimizle ansızın çaldık Canan Hoca'nın kapısını. -Biz geldik, isterseniz de hep geliriz. dedik kısaca anlatmam gerekirse.
-Alışkanlık yaptı, her yıl hasta çocuklarımıza, yaşlılarımıza 400-500 paket hediye dağıtmazsak imkanı yok uyuyamıyoruz. Tek rakibimiz Noel Baba dedik :))
Yok , şaka tabii. Son iki satırı size şirinlik olsun diye yazdım.

Bakın nasıl güldü gözlerinin içi. Sevdi bizi, sevdi :) Biz de onu. İletişim bilgilerimizi istedi. İhtiyaç olunca arayacağını söyledi ve daha bir sürü güzel şey.


 K…

Güzel Bir Gün

Resim
Son yıllarda adet edindiğimiz üzere yılbaşı için hazırladığımız hediyelerin bir kısmı ile dün yine Lösev'e gittik. Yine Macide Hanım karşıladı beni kollarını kocaman açarak. Hani geçen 23 Nisan da hepimize duygu dolu teşekkür mesajları gönderen o zarif kızımız.
Tam zamanında gitmişiz. Onlarda hazırlık yapıyorlarmış ve hediyeler eksik kalmış.  Depoya haber göndereceklermiş. Bizi görünce, gerek kalmadı yaşasın!  dediler :)

 Fotoğraflarda tam çıkmamış ama ben söyleyeyim, siz de sevinin: 50 den fazla çocuğumuz hatırlandığını bilerek gülümseyecek sayenizde.

**************Bir kahveyi hak ettim diye düşünürken, tam da burayı seçmişken   Türkiye Emekliler Derneği'ne gitmem gerekti. Son bir yıldır onlarca tekerlekli sandalyenin bir kısmını  bu derneğin korosunun konserlerinde dağıttık.  Koronun üyeleri de maddi, manevi yardımda bulundular, sandalyeler bağışladılar.

Son zamanlarda göre göre beni korist sanan İsmail Hocama çok güldüm ama.  Anında unutuyor, unutmadığı tek şey müzik sanı…

Serçev Teşekkür Ediyor

Resim
Önceki akşam Serebral Palsi'li çocuklarımız, aileleri ve tüm Serçev birimleri ile  hem SERÇEV in 15. Kuruluş Yılını, hem de iyice yaklaşan Yeni Yılı kutladık.
Sırada bu samimi, sımsıcak ve sevgi dolu geceden fotoğraflar paylaşmak var.
                                                 Bakmayın böyle masanın başına kurulduğuma.  
                                    Sonra nasılsa oturamayacağım diye sizin için bu hanım hanımcık poz.                            Büyük bir heyecan ve enerji ile erkenden gittik, hazırlıklara yardım ettik.
Flamalarımız asıldı,

masalar bu gecenin özel konukları için özenle hazırlandı. Bütün detaylar düşünülmüş. menü bile onların sevebileceği yemeklerden hazırlanmıştı.

İzmir ve İstanbul geceye canlı bağlantılarla katıldılar. İzmir den bağlanan Serebral Palsi li Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi genç konuşması ile hepimizi hem gururlandırdı, hem de ağlattı.

Yönetim Kurulu Başkanı Sinem Hanım yine sıcacık kişiliği ile bir konuşma yaptı.


Serçev'e gönül vermiş …