Kayıtlar

Kasım, 2017 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Işığınızla Kalpleri Bir Kez Daha Aydınlatır mısınız?

Resim
Biliyor musunuz, herkes gibi hayatı gelişine yaşamaya dalıp gitmişken, birden o dönemeçte buluyorum kendimi.  Bakıyorum, bahar gibi, gün gibi aydınlık bir yol uzayıp gidiyor önüm sıra.Tıpkı bugün olduğu gibi. 
Çok bilmiş göründüğüme, "benden kaçmaz" hallerime bakmayın ne olur. Çoğu zaman el yordamı ile buluyorum yönümü çünkü.
Bazen de bir tatlı tesadüf pırıl pırıl bir ışık hüzmesi olup tam önüme düşüyor. Takip ediyorum ve bakıyorum ki, o yol ya hasta çocuklara  ya da bir huzurevinin acıtan yalnızlığında gün dolduran yaşlılara varıyor.

Yalniz çıktığım ve yalnız kalmaktan ölesiye korktuğum her başlangıçta  hemen biri, biriniz tutuyor elimden. Oh... nasıl rahatlıyorum bilseniz...

Şimdi bu inançla yazıyorum size.

Yılın bu döneminde, yine   SERÇEV Yeni Yıl Balosu'nda ve LÖSEV Lösemili Çocuklar Derneği' ndedağıtılmak üzere çocuklarımız için hediyeler hazırlayacağız.Belki "elimde çocuklar için bir şey yok ama yaşlılar için var" diyen olur. Olur, onları da Huzurevi'n…

Ekim Hasadı

Resim
Nursel Sökmen Bayram'ın "White Angels" Sergisini gezdik

 ***********
 'BOŞLUK' 
Hepimiz bir "boşluk" yaşıyoruz hayatta. Göçler, ayrılıklar,uzaklıklar, maddileşen değerlerle değersizleşen insan yaşamı;  boşluğun sardığı kocaman bir çemberin içindeyiz aslında.... Diye anlatılıyor serginin teması.
***********

Bebek Hırkası

Resim
Ortaokul yıllarında böyle kızılderili esintili (!) bir kazağım ardı. Neredeyse diğer tüm kazaklarım gibi onu da annem örmüştü.  Çok severek giymiştim o pembe kazağı.
Öyle bilinen yakadan başlama bir hırka örecektim göya. Hatta uslu uslu robaya kadar da örmüştüm bile. Sonra upuzun bir yoldan, bir dolu hatıra,  pembe kazağımı da kollarından tutup getiriverdiler gözlerimin önüne.
Bu hırkanın onu hatırlatan iki yanı var. Biri üst kısmının haroşa örülmüş olması, diğeri elbette saçakları. İyisi mi, bir dahaki sefere birebir aynısı bir kazak öreyim ben.  Olmuyor böyle "tut" diyen anının kuyruğu olmak canım!
Bir sahibi çıkana kadar, elime geçtikçe bana güzel günleri hatırlatmaya devam edecek.

Anne elinden giyinen, bayramlara sevinen, okul dışında rast geldiği öğretmenlerine yüz metreden başı ile selam çakan ne güzel çocuklardık.

Kasım ile gelen bu yeni mevsim güzelliklere açılan bir kış olsun.
Kimseler soğuktan üşümesin, aç açıkta kalmasın, karnı da kalbi de doysun inşallah.
Amin