Kayıtlar

Haziran, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Ankara Sokakları

Resim
Ankara bugünlerde çok eğlenceli .Her sokak başı müzik,dans,gösteri..Benimse son zamanlarda en çok uğradığım yer.Aşti. Bir yolculuk öncesi çektiğim görüntüsü ile .
******** Sizin de hafta sonunuz gönlünüzce geçsin.

Müze Geziyoruz-Bu Defa Ankara Etnografya Müzesi

Resim
1930 yılından beri faaliyet gösteren Etnografya  Müzesinde, Türk Sanatının Selçuklu Devrinden günümüze kadar devam eden örnekleri sergileniyor. Kurtuluş Savaşı sırasında cuma namazlarının kılındığı Namazgah Tepesinde kurulan müzede özellikle  Anadolu etnografya ve folkloru, sanat tarihiyle ilgili eserleri  içeren bir ihtisas kütüphanesi de bulunmakta.

Müzede;  Anadolunun çeşitli yörelerinden derlenmiş halk giysileri, süs eşyaları, ayakkabı, takunya örnekleri,  Sivas yöresi kadın ve erkek çorapları, çeşitli keseler, oyalar, çevreler, uçkurlar, peşkirler, bohçalar, yatak örtüleri, gelin kıyafetleri, damat tıraş takımları, çeşitli yörelerden halı ve kilimler, Anadolu  maden sanatını temsil eden çok çeşitli eserler, Osmanlı Devri yayları, okları, çakmaklı tabancalar, tüfekler kılıç ve yatağanlar, Türk çini porselenleri  ve Kütahya porselenleri, tasavvuf ve tarikatla ilgili eşyalar, Türk yazı sanatının güzel örneklerinden levhalar var.
Ziyaretim sırasında ben yine kadını,günlük yaşamını ve …

Fincanlar Ukrayna dan,Yüksük Portekiz den

Resim
Sevgili Doll Collector  (Nurdan Hanım) ile aynı gün birbirimize birer paket gönderdik. Tamamen rastlantısal :)) Bebek koleksiyonu yapan bu çocuk kadına ben Çiçekçi Kızımı göndermiştim. Önce onun paketi ulaşmış eline,hemen aradı. İnsanları mutlu etmenin ve mutlu olmanın aslında ne kadar kolay olduğuna şaşırttı beni bir kez daha.

Sonra benim paketim ulaştı elime.Dolu dolu güzellik çıktı içinden. Şirinlerin evini evimde saklıyorum artık.

Dikiş yüksüğü 1994 de Portekiz den alınmış. Ülkeler aşmış boyuna posuna bakmadan  : ) Şimdi benim koleksiyonumda mavi kuş.
Nurdan Hanım bu güzel kartpostala yazmış içten    satırları.

Fincanlarım tığ işi bu harika keselerden çıktı. Arkadaşım gereksiz kağıt tüketimini protesto ediyor,iyi de ediyor. Üzülüyor kesilenin yerine konmamasına,duyarsızlığa haklı olarak. En azından kendisi bu konuda çaba harcıyor ve bana bu şık keseleri hazırlıyor. Görüyorsunuz duyarlılık her anlamda faydalı bir şey.Özellikle benim için      ; )

Ve bir geri dönüşüm üretimi.İğneden…

Battaniyem Bitti ve Gitti

Resim
Renk,renk,renk,renk...Kenarlar top top top top...

Öyle küçümen de değil  1.25 x 1.10 gibi.

Hani bir de Uzun Kulak vardı. İşte o yaramaz eşlik etti ,battaniye bir meleğe gitti.