Kayıtlar

Ağustos, 2015 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Bir Yaz Daha Bitti !

Resim
Bir mevsim daha tükettik gittikçe kirlenen dünyamızda.

Dün gördüm bu saati uzun zamandar beri ilk defa. Annemin evinde vardı .  Bozuldu diye atılmıştı. Ne fena ! Bu saate, doymak bilmez tavuğun yemleri gagalayıp durmasına bakınca nasıl başlanır ki yazıya .
Galiba şöyle; "Zaman yine su gibi aktı, gitti"

Valizler bu defa Ankara Ya dönüş için hazırlandı.


Bu ay bitmeden bir Bozcaada yazısı gelecekti, olmadı. Bir dahakine artık :) Hatta kar yağdığında yazayım. İçimiz ısınır hem ne dersiniz?

Temmuz ayı motifleri örüldü, sonunda bitti. Ağustos ortalarında sahibine ulaştı . Ben çok severek hazırladım. Umarım gülümseten bir paket olmuştur.

Burası Bozcaada limanı açıkları.
 Büyük oğlum 2 seneliğine uzak bir denizin kenarına gitti :(
Biraz buruldu içim elbete ama hep diz dize nereye  kadar değil mi?
Hem, hayat cesur olanlara iltimas geçermiş.
Görelim bakalım :)

Bu sene 40 Gün, 40 gece kalmışım Küçük Ev de. Bana başka türlü iyi geldi bu yaz o sahiller.  Aslında, Ne güzel detaylar var an…

Küçük Ev de Günler Geçerken

Resim
Zaman hızla akıp gidiyor işte. Yine evlere acı, yüreklere matem bırakıyor.Şırnak da şehit olan fidanlardan Bir'i küçük oğlumun dersaneden arkadaşı. Üzgünüz, kırgınız ama en çok da bize bunlları reva görenlere öfkeliyiz! Yine de
Bir ayı geçmiş buraya geleli. Televizyon izlemiyor, radyoyu dahi açmıyorum. Yine de olanı biteni biliyorum. Nasıl bildiğimi bilmeden.
Bazen yüzmeye gidiyor, çoğu zamanımı evde geçiriyorum. Misafirlerim geliyor çokca.
Lise arkadaşlarımdan gelenler bile oldu bunca uzağa :)
Sem geldi örneğin. 


Komşularım ise hiç yanlız bırakmıyorlar. Sanki hep hayatımdalardı. Öyle sıcak, öyle yardımcı. Kahve saatleri, tavla partileri... Gündemi daha ziyade onlardan öğreniyorum. Buldum !!!
En sıkıntılı zamanlarda kitaplara kaçmak yine en kolay yol.  Sayfalarda anlatılanlara çok kafa yormayacağınız türde olanlar tam da bu ortama göre.  Bir ayda bu kadar kitap okumam, içimin sıkıntısı ile doğru orantılı galiba.
Deniz kenarı okumalıkları ve geciktirdiklerim ( İstanbul/Lizbon'a Gece Treni…