Kayıtlar

Nisan, 2018 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

23 Nisan'ı Serçev Ailesi Olarak Kutladık

Resim
Yine erken gittim, 

salon dolunca, çocuklarımız şarkılar söyleyip müzikle coşunca hep birlikte bayramı yaşadık.


Serçev Etkinliğime katılan tüm arkadaşlarım adına  aldım bu güzel çiçekleri.


Annelerden, babalardan, çocuklardan ve hatta anneannelerden öyle çok teşekkür aldık ki.. Buradan hepsini size dağıtmak istedim.
Sevgi dolu bir işin içinde olduğunuzu biliniz.
Sonsuz teşekkürlerimizle.

*******

Bu sene fotoğraf çekmedim. Bunlar da arkadaşların telefonlarından gelenler. Çekim için  gönüllü profesyonel fotoğrafçılarımız vardı.
Bana ne zaman iletilir bilmiyorum ama çocuklarımızın sevincini onlar kareledi.

**********

BİR DE DUYURUMUZ VARSIRADA ÜRETEN ANNELERİN ŞENLİĞİ VAR.
Katılım için beni arayabilir, e-posta gönderebilirsiniz
tlnbozkoyunlu66@gmail.com gsm 0536 266 70 17Yola Çıkmadan Size Bir "Merhaba" Demek İstediler

Resim
Kelimelere gerek yok aslında. Bambaşka ellerden, uzak evlerden geldiler. Bizde bir süre konaklayıp, paketlendiler. 23 Nisan akşamı onlarla mutlu olacak çocuklarımız için yarın Serçev'e gidecekler. Yola çıkmadan size sıcacık duygular yaşatmak üzere dizildiler.


Melek kanatlı bir taç ile teşekkür ediyoruz hepinize. Keşke tüm katılımcılarımızın saçlarına bir tane takabilsem.  Sayenizde 100 kadar paket hazırladım yine. Okulumuza gidecek kitaplar da cabası :)
23 Nisan gecesi yine Bilkent Otel-Sakarya Salonunda balomuz var. Sanatçı Özgün ile coşup oynayacak Serçev ailesi. Bir maniniz yoksa bekleriz efendim.

Kars ( Etnoğrafya ve Arkeoloji ) Müzesi

Resim
Kars Seyahatimizde şehirde bulunan iki müzeyi de gezdik. Yağmurlu, soğuk bir günde 1- Sinemaya gidilir,  2- Müze gezilir.
Hele içeriye buram buram kahve, kurabiye kokuları salan bir de kafeleri varsa. Bu müzelerde yoktu :( Olsundu. Bizim de o kadar vaktimiz yoktu.
Modern Kars Müzesi 1981 yılından beri iki katlı binada hizmet veriyormuş. Giriş katında arkeolojik ve taş eserler,

Üst katta etnografik eserler sergileniyor.

Üst kat.
Semaver geleneği şehre Ruslarla birlikte gelmiş.

Benden meraklı yol arkadaşım :)

Amanın!  Bu ne !!!!  Dinazorun bilek kemiği. Şöyle bir diksem rahat belimin hizasına gelir.

Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi - Kars

Resim
Türkiye’de en çok tabyanın olduğu (46 tabya) Kars’ta en önemli tabya, Kanlı Tabya’dır. 1801-1803 tarihlerinde Padişah 3'ncü Selim tarafından yaptırılmış, ilk yaptırıldığında ismi Yani Tabya imiş. Ancak. 1828 tarihinde Rus savaşları sırasında bir baskın yapılarak tabyadaki yaklaşık 600 askerimizin (Bir tabur) bir gece baskınında şehit edilmesi sonucu Kars halkı arasında adı Kanlı Tabya olarak anılmış. 
O tarihten beri de Kanlı Tabya olarak biliniyor.

Girişin yanı başında sonsuzluğa giden bir ışık kervanı görülüyor.
 Aynalar vasıtasıyla bu   özellikle verilmiş. Işıkların bulunmuş olduğu yerde askerlerin o dönem kullandıkları çarıklar var. Bu çarıklar ışıklandırılarak şehitlerimizin sonsuza kadar anılması için bir görüntü oluşturulmuş. Burada gözyaşları kendiliğinden dökülüyor pıtır pıtır.Kahramanlık destanlarını yazan bu milletin kurtarıcıları, önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, yanı başında Kafkas Cephesindeki komutanlarının fotoğraf ve kısa bilgilerinin de bulunmuş oldu…