11 Ocak 2020 Cumartesi

2020 Geldi, Çocuklarımıza Hoş Geldi


Mev Gökkuşağı İlk Öğretim Okulu kaynaştırma eğitiminde lider,
benzer eğitim kurumlarına örnek bir okul. Bunu sadece ben değil, 
okulumuzu ziyaret eden tüm eğitimciler söylüyor gerçekten. 
Ben ülkemizde böylesine güzelliklerin hayata geçirilmiş olmasının bilinmesini çok değerli buluyorum. Bu yıl Kasım ayında Hüseyin Güllüoğlu okulunda "gönüllülük" temalı seminerlerime katılan 1100 öğrenciden bir grup, öğretmenleri ve benim sevgili dostum Dolunay Ünalır ile birlikte hazırlanan  yüzlerce, evet gerçekten yüzlerce hediye ile Serçev MEV Gökkuşağı İlk Öğretim Okuluna ziyarete gittik. 2020'nin ilk günlerinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle hem biz hem çocuklarımız çok mutlu olduk.


 Müdürümüz A. Tolga Küçükahmet bizi kütüphanede okulla ilgili bilgilendirdi. Sonra hep birlikte bu güzel okulu gezmeye başladık.


Okulumuzda sadece sp li çocuklarımız değil, otistik, down sendromlu.. bir çok çocuk eğitim alıyor.


Sınıflar sadece giriş katında ve her sınıfın hem karidora hem de bahçeye direkt çıkışı var. Sınıflar 8-10 kişilik, öğretmenler de öğrenciler de mutlu.


Havva öğretmenim de okulumuza hayran kaldı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hem eğlendiren, 
hem de bilgilendiren yap-bozları kreşimizde çocuklarımızın gönüllerini hoş etti.


Bu fotoğraf kaynaştırmanın ne anlama geldiğini 
ne güzel anlatıyor değil mi?


Okulun çok güzel bir tiyatro salonu var.


Her kapı başka bir tema ile ve çocuklarımızın emeği katılarak 
ne de güzel süslenmiş.


Dersinden geri kalan çocuklarımız sınıfın geneline yetişsin diye zaman zaman bire bir eğitime alınıyor. Evet, evet bir öğretmen ve bir öğrenci olarak. Üstelik bunun için hazırlanmış minicik ama donanımı kocaman aydınlık sınıflarda. Çocuğumuzun yazı çalışmalarını sayfa sayfa gösterdi öğretmenimiz. Her sayfada nasıl güzel bir aşama kaydettiğine biz şahidiz :)


Tebrik etmeden geçemedik doğrusu.


Fizyoterapi salonu şeffaf. Çocukların gayretini görseniz.


Minik eller hediyelerini sahiplenmiş bile baksanıza :))


Tam gün süren eğitimin içinde öğle yemekleri okulumuzda hazırlanıyor ve öğrencilere tamamen ücretsiz. Bu okulda öğrenciler için adres şartı yok. Yani Ankara'nın hangi semtinde ikamet ediyor olursanız olun Çayyolu'nda bulunan bu okula gelip kayıt yaptırabiliyorsunuz. Müdürümüz anlatıyor, ben merak ve hayranlıkla dinliyorum bu detayı da.


Ayrıca okulumızun kütüphanesi, 2 fen laboratuvarı, 2 atölyesi, resim sınıfı, müzik sınıfı, spor salonu, bt sınıfı ve yemekhanesi var.


Üst kat sosyal faaliyetlere ayrılmış.
Katlar arası engellilere uygun rampalar mevcut.


Merdiven boşlukları tavana kadar rengarenk.Misafir öğrenciler sınıflarda dersi bölmemek için diğer sınıfların hediyelerini yemek salonunda masalara bıraktılar.


Bilmem okuyabiliyor musunuz?
" GÖKKUŞAĞI Serebral Palsili Çocuklar Spor Kulübü 2019"
Sizin de yüzünüzde mutlu bir gülümseme var sanki ;)
Doğru!
Biz mutlu bir aileyiz.
Bu okulda bunu zaten soluyor, içinizde hissediyorsunuz.

Sihirli bir değneğim olsa.. diye başlayan listeme en başlarda bir yerlere yazdım. Güzel ülkemin bütün okulları Gökkuşağı gibi olsun.Böylece tüm çocuklar eşit ve konforlu şartlarda hazırlansın  hayata. Sevgi ile, ilgi ve şevkatle.18 yorum:

 1. Nasıl sımsıcak oldu yüreğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir de gidip görsen Handan'ım... Güzel işler de var bu ülkede diyor insan. Hem de çok güzel.

   Sil
 2. Bu örnekleri görmek, geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Emeği geçenlere sonsuz tebrikler. Yarınlar iyi eğitim almış bireyler ile güzelleşecek.

  YanıtlaSil
 3. Nerden nereye.. Alıma Mithat Enç'in kitabı geldi. Bitmeyen Gece. mutlaka okumanızı isterim. yapılanlar çok güzel,emekleriniz çok kıymetli. daha da çoğalması dileğiyle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Notumu aldım, bakıcam.

   Sil
 4. Ne güzel bir örnek bu okul. Sayısı artar umarım. Artmaması için bir sebep de yok aslında. İçimizin karardığı haberlerin içinde boğulmuşken böylesi bir tanıtım için teşekkürler Tülin Hanım. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok bunaldığımda karşıma çıkan bu umut verici durumları nasıl şifa kaynağı olarak görüyorum bilseniz. Çok iyi geliyor gerçekten. Ve hepsini sizlerle paylaşmakta acele ediyorum bu yüzden.
   Sevgiler.

   Sil
 5. Her çocuk özeldir ve her çocuk iyiyi güzeli başarıyı yakalayabilir yeterki bilinçli bir iletişim ve eğitim verilsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim çocuklarımız (engelli, serebral palsili, down sendromlu..) daha da özeller ama ;)

   Sil
  2. Mimlendiniz bu arada bloğuma bakabilirsiniz:

   Sil
  3. Aaa !Sahi mi? Çalıştığım yerden çıksın ama :)

   Sil
 6. Gökkuşağı öğretmeni olarak güzel görseller ve anlatım teşekkürler ���� Gerçekten Okulumuz çok güzel.İdareci,öğretmen ve velilerimizle her şey öğrencilerimiz için bizler bir bütünüz.Çocuklarımız mutluysa bizde mutluyuz.Sevinç Yaman

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özverili çalışmalarınız için biz teşekkür ederiz Sevinç Hanım.
   Sağolun, varolun.

   Sil
 7. Gökkuşağı öğretmeni olarak;Okulumuz hakkında resimler ve anlatım harika.Yemekhanemiz,kapalı spor salonumuz,basket sahamız,oyun parkımız,yaşam odamız bir sürü güzelliklerimizle tam donanımlı çok güzel bir okulumuz var.İderemiz,öğretmenlerimiz veli ve öğrencilerimizle bizler çok mutluyuz,her şey ögrencilerimiz için onlar mutluysa bizlerde mutluyuz.Emekleriniz için teşekkürler 🌺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya evet, tüm bunları da eklemek lazım aslında. Emeğin çoğu sizden. Bizimkiler denizde damla değil.

   Sil